Alexa Stěžerská rovina – Kytička

Jsem ráda, že mohu představit Kytičku, sestřenici naší Amy. Za fota i povídání děkuji Lence.


Chovatelka : Markéta Pavlíková
Majitelka : Lenka Slivičová

Tak toto je rotvajleří slečna Alexa Stežerská rovina. Je to vnučka Bernieho ( Bernie Bohemia Rott-Box ) a sestřenička Amy ( Beatrice Bonnapo ). Narodila se 9.7.2005 spolu se svými dvěma bratry . S námi sdílí společnou domácnost od 9.9.2005.

Alexu jsme si okamžitě přejmenovali na Kytičku – Kytku – Kytici – Poupátko. Bylo to prostě báječné, sebevědomé a skvěle socializované štěňátko. Tímto bych chtěla znovu poděkovat chovatelce paní Markétě Pavlíkové za péči a lásku, kterou všem štěňátkům dala. Tohle velmi temperamentní a živé stvoření nám absolutně vyplnilo všechen volný čas a zmírnilo smutek po naší milované fence NO Jenny, která nás tragicky opustila letos v červnu.

Rotvíka jsem si vždycky přála a byl to můj splněný sen. Líbí se mi jejich vzhled, ale hlavně povahové vlastnosti. Doufám a těším se, že i Kytička až doroste a dospěje bude typickou představitelkou tohoto báječného plemene.


Dnes je Kytce téměř 7 měsíců, váží 32 kg a měří 55 cm. Baví jí snad úplně všechno. Nejraději ze všeho nosí klacky a kusy stromů. Nezbývá než s údivem a úsměvem sledovat, jak si nacpe do papuly téměř dvoumetrovou větev, pečlivě vyváží a nese celou procházku. Nedá si vymluvit, že je to zbytečná námaha. Škoda, že nemáme zahradu, měli bychom neustále dostatek dříví na zátop. Má ohromný zájem o aport a pochopitelně jí uchvátila obrana, což se ovšem dalo čekat. Stopu jsme zatím dělali jen krátkou a čerstvou, ale stopuje s opravdovou vervou a vášní. Snad jí to nadšení vydrží.

Neustále má chuť si hrát a oplývá nevyčerpatelnou energií( to jí samozřejmě závidím ) V momentě, kdy se objeví v dohledu má dvanáctiletá dcera, provokuje ke hře na cokoli. Na honěnou, přetahovanou, nebo kousací. Vzhledem k tomu, že momentálně patří do stejné váhové kategorie, tak má občas dcerka problém hru ustát, ale nakonec si vždy poradí. Ne, že by nevyžadovala neustálou pozornost i na nás dospělých, ale přeci jen je to pro ní nejsnazší oběť, která se nedá dlouho přemlouvat.

Zatím prožíváme krásné období a užíváme si s Kytičkou její psí dětství. Na obzoru už je puberta a to si teprve užijeme…Tak Kytička trošku povyrostla a zde jsou její fotečky z 9 měsíců věku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články o RTW. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.