Erdel na agility – ARIDA Fargo Korak – 1.7.2006

Dnes naše cvičiště pořádalo 4. ročník agility závodů. Bylo přihlášeno 80 lidí s pesany všech možných velikostí a plemen. Mé srdce zaplesalo, když jsem ve startovní listině zahlédla také plemeno erdelteriér.

Samozřejmě jsem nezaváhala a s majitelkou erdelínky se hned poránu seznámila. S paní Stejskalovou jsme si krásně popovídaly o erdelících a nejen o nich – její vyprávění o erdelích zážitcích z agility či – ano, slyšíte dobře – z dogtrekkingu, by se dalo poslouchat celý den. Určitě se ona sama brzy podělí o své zážitky i zkušenosti a sepíše nějaké to povídání.

Já viděla erdelíka na agility poprvé a musím říci, že zkušené závodnici ARIDĚ Fargo Korak to na parkuru s paničkou moc slušelo. Získala 1. místo ve zkouškách LA2.

Paní Stejskalová s sebou měla i mladou fenku Maggie Family Citas, se kterou se též hodlá věnovat agility. Držím palce, ať jim všechny plány do budoucna vyjdou a budu se těšit, že se zase někdy potkáme.

Když jsem pozorovala všechny ty uchechtané pesany, co s nadšením skákali,

běhali a prolétavali tunely, je opravdu škoda, že se tomuto bezva sportu nevěnuje více erdelíků. Když jsem Aridu (mimochodem má složenou i zkoušku ZM) viděla „slalomovat“ atd., tak jsem se rozhodla, že přeci jen s Agátou agility také zkusíme. Nejdřív se ale musím vše naučit já…

Arida závodící a pak odměna od paničky: Odměna po závodě, Blažený úsměv a Maggie:

Příspěvek byl publikován v rubrice Články o erdelech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.