Výlet do Českého ráje – 14.4.2007

Dnes jsme se vydali do tzv. „Skaláku“ – Hruboskalského skalního města.


První výstup nás čekal Myší dírou na zámek Hrubá Skála, cestou jsme míjeli sochu sv. Prokopa, která velmi zaujala Agátu.

Od zámku jsme vyrazili po tzv. Zlaté stezce Českého ráje (po červené značce) – přímo do skalního města.

Fenám terén velmi vyhovoval – příjemné, měkké lesní cesty v polostínu. Zastavili jsme se na několika vyhlídkových místech, mě sice jímaly závratě, ale psice i páníček vypadali spokojeně. Rozhled do krajiny byl přenádherný.

Dále jsme si prošmejdili arboretum Bukovina (zal. 1862). Tam jsme si také na chvíli odpočinuli, napojili feny vodou a pojedli malou svačinku.

Pokračovali jsme až ke zřícenině hradu Valdštejn, kde ovšem bylo na náš vkus až příliš mnoho návštěvníků, takže jsme se nezdržovali.

Zaveleli jsme k návratu do Sedmihorek – po modré značce – nádhernými pěšinkami a několika strmými sestupy i výstupy.

Agáta s Amynou se pak zaslouženě osvěžily v čistém rybníčku, spokojeně si zaplavaly a pak již následoval návrat k autu.

V porovnání s výletem do Prachovských skal z minulého týdne se nám Hruboskalsko líbilo mnohem více. Méně lidí, širší a pohodovější cesty, krásné skalní město, prostě pohádka. Rozhodně můžeme tento výlet doporučit každému pejskaři (samozřejmostí je ovšem láhev s vodou pro psy). Sobotu jsme si užili opravdu překrásně a zvolna plánujeme zase další výlet. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Články o erdelech, Články o RTW. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.