AMY NAROZENINY

narozeniny AMY v čase

16.5.2016 – Dnes je Amy 11 let. Přeji ti pevné zdraví a neustálý optimismus, buď ještě dlouho pořád stejně „momentálně“ zaostalá, hraj si jako doposud a užívej „důchodu“. Letos byla Amy na drobné operaci, na zadní nožce se jí z otlaku udělalo něco podivného a ošklivého, muselo to ven. Před narkózou jsme udělali krevní testy, které k mé velké radosti vyšly zcela v pořádku – je to zdravá veteránka. Nožku už má dávno zhojenou a opakuji se, Amy na svůj věk vůbec nevypadá. 🙂

16.5.2015- Amy dnes slaví 10. narozeniny. Na babku rotvajleří vůbec nevypadá, stále si drží štíhlou linii a slušnou fyzičku, jen bradička jí za ten rok více zešedivěla. Přeji jí do budoucích let pevné zdraví a byla bych moc ráda, kdyby tu s námi ještě dlouho byla. Vše nejlepší, Amynko!


16.5.2014- 9. narozeniny Amyna již slaví. Jsem z té číslice poněkud konsternovaná. Amyny psychická svěžest (spíš bych měla říci permanentní praštěnost) a fyzická schránka (štíhlá linie a zhruba 10 šedivých chloupků na bradě) devítiletou rotvici vůbec nepřipomíná a jsem velmi potěšená, že jí stále lidé tipují věkově kolem 5-6 let. Letos si narozeniny užívá po medicínské stránce pouze s chronickým zánětem v uchu, po dlouhé době to je na antibiotické kapky. Po všech jiných stránkách je v pořádku, masový dort ji čeká zítra a až bude lepší počasí, udělám pár fotek „veteránky“. Takže, milá Amy, pevné zdraví tobě i sourozencům! A zde Amy 17.5. se svým kopačákem. 🙂

16.5.2013 Amy včera oslavila 8. narozeniny poněkud netradičně. Ze dne na den přestala používat pravou zadní nohu, takže jako dárek měla návštěvu u našeho skvělého veterináře. Zkoumal, hnát protahoval, koleno zásuvkově vyšetřoval – a Amy byla zlatá, míru bolestivosti dávala na sobě znát jen fialovým zrakem a bubláním. Rtg naštěstí neprokázalo žádný vnitřní problém kostí (toho jsem se moc bála, po zkušenosti s Dorotkou), klouby bez jakékoliv atrtrózy odpovídající spíše mladšímu psovi, ne 8leté rtw. 🙂 Závěr? – blbka černá si někde natáhla/povymknula kyčel, nejspíše u svého jumpování při hlídání, to z místa hupsá až metr osmdesát. Takže má klidový režim a prášky na bolest – to je dost peklo s ní. I když stále kulhá, trojnožka dnes již vyžadovala hry a vycházku. Takže, milá Amy, příště si takové dárečky nechej, koukej se dát rychle do kupy a ať ti zdraví slouží další léta, ty naše „veteránko!“. Foto pacientky a jejího narozeninového „dortu“ – vypadá nevábně, ale miska byla vyčištěná důkladně. Přirozená strava je přirozená strava (i proto mě výsledek rtg velmi potěšil). Samozřejmě posíláme blahoprání i ostatním sourozencům.


16.5.2012 Dnes je Amy 7 let. Nic se oproti loňským narozeninám nezměnilo, stále zůstává rozverná, bláznivá a zdravá (až na tu hlavu 😀 ). Jen tak dál, alespoň dalších sedm let.

16.5.2011 Amyna oslavila 6. narozeniny. Zdraví jí slouží skvěle, temperamentu má na rozdávání. Vše nejlepší, Křemýlku šílený! 🙂

16.5.2010 Páté narozeniny. Nevěřícně zírám na tu číslici na poctivém masovém dortu, na Amynu a kroutím hlavou. Tomuhle zvířeti, že je pět let? Budu se opakovat jako vloni, ale Amyna svým chováním, hravostí, temperamentem a ztřeštěností stále připomíná spíše ročního puberťáka. A jsem tomu ráda. Takže milá Amynko, Křemýlku, Býesku, Kobřičko – vzhůru do další pětiletky a ať ti zdraví slouží! Totéž přejeme i ostatním sourozencům. Hodná psí tetička Anička vytvořila speciální přání – Křemýlek a Sádlomůrka (neboli Amyna a Dorotka – děkujeme!).

16.5.2009 Rok se s rokem sešel a Amyna oslavila už své 4. narozeniny. Píši „už“, ikdyž dle jejího projevu ustrnula někde těsně za pubertou. Zatím se nekoná žádné zklidnění se věkem a důstojnost také nepřichází. Jak zpívá klasik „..zůstanu svůj..“ – stejně i Amynka zůstává neustále hupsavá bláznivá aportérka, mazel obecný, hlídačka, tahounka koloběžky a především skvělá parťačka do života. Pavlí, díky Ti za ni.


16.5.2008 – Dnes Amy oslavila své TŘETÍ narozeniny. Pořád je to spíše puberťák, nežli dáma, tak ať jí zdraví a optimismus vydrží ještě mnoho let!
Jako vždy masový „dort“ – sice moc esteticky nevypadal, ale jeho složení bylo pro oslavenkyni velmi chutné. Přípravu dortu sledovala s napětím a mučednickým výrazem. Hovězí maso, droby, kuřecí hřbety, zeleninka, bílý jogurt, pangamin atd. – vše zmizelo velmi rychle. Na zítra má slíbený výlet se svým psím oblíbencem dogoušem, tak snad nám bude počasí přát.

17.5.2007 – Včera oslavila naše Beatrice zvaná Amy své DRUHÉ narozeniny.
Odpoledne dostala coby první dar buřtíky. Nebyla nadšená z pózování pro fotografa – celou dobu trpěla s velkým sebezapřením a naštvaným výrazem.


Večer následoval klasický vydatný masový dortík, potřesení packou a po slehnutí papání i nějaká ta hračka.


Moc ti, Amynko (i tvým sourozencům) gratulujeme a doufáme, že si s tebou užijeme ještě velikou řadu let v tak skvělé kondici a zdraví, jako máš nyní. 🙂


Příspěvek byl publikován v rubrice Články o RTW. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.