BAZOOKA AgaYaga

Nejmladší přírůstek do smečky, nar. 16.1.2008. Velmi kontaktní a neustále uchechtaná temperamentní fena, skřítek neposeda, prostě Bazušák.


15.8.2014 – Foto z LVT.
Alespoň několik fotek smečky, velké díky za ně Aničce. Stárne, smečka, Agátě táhne na 11, Amyně na 10 a Bajítku bude 7. Tábor si všechny tři užily, denní plavení v Labi, výlety do okolí, lítání po lukách, šmejdění a hledání vodních živočichů na břehu a hlodavců v trávě – zkrátka psí ráj s tropickým počasím. Rozčesaná srst erdelek po každodenním máchání ve vodě vypadala velmi nadýchaně. 🙂

9.10.2010 – Bazušák a výletící smečka
Zanedbávám focení, nikoliv aktivity s erdelicemi. Dnes foťák doma nezůstal, poctil nás při výšlapu s psokamarády svou přítomností i Pan Taránek s paničkou, velké zpestření krom zlatých zlaťáčků. 6měsíční štěňátko vlkodava, erdelky mu záviděly delší brčko a dávaly si majzla, aby na ně moc neslintal a nešplouchal. Krásné počasí, skvělé vylítání pro psiska, erdelice byly v sedmém nebi. Přidávám pár fotek.
Bazoooka hledící v dál a snažící se o výstavní postoj, ale lítando je prý lepší.


Terrier = terra = země. Neboli krátery, myši, potkani. Ve dvou se to lépe táhne, hlodavci nemají úniku.

A terrier= se i voda. 🙂

Agáta i Bazušák si krásné babí léto opravdu v sobotu užily. Díky, holky, za super vychandu! 🙂


9.4.2009 – Coursing Dvůr Králové n.L.
Již dlouho jsem pokukovala po psím sportu zvaném coursing. Několik mých známých se této psí zábavě věnuje a tvrdí, že pro psa to je bezvadné vylítaní a zábava. Ve zkratce – coursing imituje lovení kořisti, před psem „utíká“ igelitový střapec a pes jej stíhá a loví. Proto jsme s kamarádkami vyrazily do Dvora Králové, kde se konal tréning pro začátečníky.
Sešlo se přes 50 psů různých plemen a velikostí, počasí nám přálo. Náš první běh na krátké rovince byl zpočátku nadějný – Baz za střapcem vyběhla, zaujal ji. Pak se rozhlédla, usmála a šla se radši seznámit s ostatními psíky. Že prý není tak omezená, aby lovila kus igelitu. 😀 . Jo, kdyby to byla králičí kůže nebo nejlépe živá slepice, to by se to prý nahánělo lépe.
Druhé kolo bylo už pro některé začátečníky hodně náročné, běhala se delší trať do oválu s kladkami, přes které je střapec natažen a tím se mění směr jeho pohybu. My nastoupily hlavně pro obveselení ostatních, bylo mi jasné, že Bazunu prchající igelit nezaujal, ale což, proč to nezkusit. Takže jsem se krásně proběhla, Baz chvíli běžela, pak si radši prozkoumala krtince a myšky a u poslední kladky dala svůj názor na igelit zcela zřetelně najevo (byť byla předtím důkladně vyvenčená).
Myslela jsem si, že ji coursing zaujme a bude bavit, neboť je to fena velmi temperamentní. Od instruktorky nám bylo řečeno, že nemáme házet flintu do žita, jsou různé finty, jak střapec ozvláštnit – přivázáním míčku, pamlsku, králičí kůže atd. Přemýšlím, zda coursing ještě zkusíme, neboť od malinka v Baz potlačuji lovecké zdrhaci pudy, má zafixován akční rádius, který nemá překračovat (stačí pozitivní motivace) a snažím se, aby nevybíhala při mihnutí se čehokoliv.
Bylo více psů, kteří se po uběhnutí určité vzdálenosti vraceli k páníčkům (a samozřejmě byli takoví, kteří se hned napoprvé za střapcem rozeběhli jako profíci, těm moc gratuluji, bylo krásné je sledovat).
Takže pro nás rozhodně nová zkušenost, jsem ráda, že jsme se zúčastnily a moc děkuji pořadatelům za skvělou organizaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odchovy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.