DOROTKA

(6.6.2000 – 27.5.2011)

BERNIE ZVANÁ DOROTKA, SLEČNA SÁDLO, BERTIČKA…
Nar. 6.6.2000, z výcviku pouze ZOP (na výborně), na výstavě její jemnost ocenili známkou VD. Parťačka, součást mého já, srdíčkový pes, povaha ryze rotvajleří. Správná dcera nezapomenutelného pana Pupa.


6.6.2012 Už je to více než rok… Dnes by Dorotka oslavila své 12. narozeniny. Stále moc chybí, stýská se nám. Tak alespoň posíláme gratulace a přání pevného zdraví pro její sestru, Bonnie. Bonuško, vše nejlepší k narozeninám! 🙂

27.5.2011
BERNIE, DOROTKA, SLEČNA SÁDLO

Trojice svatých
převtělená
do jednoho psího těla.

Znáte ten pocit, kdy se milovaná bytost stane Vaší součástí? Ať jde o dvounohého či 4nohého tvora, prostě ho máte tak nějak automaticky náhle v srdci, v hlavě, pod kůží… Potkáte se náhodou, mrknete na sebe a je TO tam? Netřeba tvorovi vysvětlovat, že by měl udělat to či ono, stačí jen na něco pomyslet a tvor koná, jak ovládaný telepatií. Když Vám je smutno, vycítí to a poskytne útěšný blemc či pohlazení po duši. Když je Vám veselo, nadšeně sdílí radost a rozdává další úsměvy. Když je Vám nemocno, dlí poblíž a dodává podporu. Když je Vám divno, aniž sami víte proč, přijde a rozptýlí mračna a blbou náladu.

Dorotka byla mou součástí 11 let. I když tu již fyzicky není, zůstává se mnou nadále. Bolí to, bolí hrozně moc, že jí už nepodrbem, nedá mlaskacího hudlana, nezalehne milovanou návštěvu, nebude více střežit své jogurtové kelímky, mručet na ostatní feny, že tam je Krakonošovo.

Ale hlavně vím, že ji už nebolí nic a to je to důležité.

Děkuji Ti, milá Dorotko, za to privilegium s Tebou strávit kousek života.
Díky za vše, cos naučila mě i zbytek Tvé psí smečky, kterou si skvěle vychovala.

Každé loučení je těžké, ale tohle bylo pro nás nejhorší. Snad jsem udělala včas správné rozhodnutí, přesně podle Tebe. Škoda, že si nemohla tu hnusnou chorobu chytit za prdel a pořádně s ní zatřást jako se syčákem. I tak si bojovala statečně.

Odpočívej klidně, se svým ptakopyskem. Chybíš nám.

„Slunce moje na věky hrdé,
líbezné, krásné, milé i tvrdé,
Slunce mé laskavé, volám tě k sobě,
myšlenky mé teď patří jen tobě.
Vyvěste prápory, vztyčte vlajky,
mluvím teď o někom, kdo není z krajky.
Tělo má z ocele a srdce ze zlata,
parťák můj, přítel, Dorotka Sádlatá.
Hrdina, velitel, šéfka mých fen,
ochránce statků, v noci i v den.
Zadnice natrhne nezvaným šupákům,
oblemcá ksichtíky přátelským čumákům.
Vzdávám ti příteli, vzdávám ti hold,
pro medaili běžím jak Ussain Bolt.
Vyhrálas, vítězíš na celé čáře,
vzpomínky na tebe v zlacený káře
s holkama povezem jak poklad vzácný
uvézt ten náklad budem mít pracný.“
22.5.2011 – několik foto z dneška, není to profi, ale alespoň něco. Dorotce hnusák nedává pokoj, spíše naopak. 🙁 Užila si krásný, usměvavý víkend.


6.5.2011 – Dorotka Špekatá bohužel oslavila dnes své 11. narozeniny o měsíc dříve. Není jisté, že se narozenin za měsíc dočká. 🙁 Tento týden jí byl diagnostikován osteosarkom v rameni levé končetiny. Ikdyž si za měsíc všichni přejeme další oslavu… s touhle hnusotou se u ní vzhledem k věku nedá příliš bojovat. Jen upravit masovou stravu a doplňky a tišící prostředky a nechat ji odejít včas, v relativně dobré kondici. Dorotka se poveselila z ptakopyska a dalších pískáků.


6.6.2010 – Dorotka zvaná též Berta, Sádlo, Špekatá oslavila 10. narozeniny.
Po letošních zdravotních problémech jsme v to ani nedoufali (2 operace – nádor na mléčné žláze a v březnu akutní uzavřená pyometra). Nicméně je Dora v rámci svých možností spokojená důchodkyně stále šéfující zbytku smečky. Stačí, aby se jen podívala a mlaďošky si nedovolí vstoupit na její území, které zrovna okupuje. A ikdyž současné výkyvy počasí Dorotce příliš nesvědčí – několik týdnů lijavců a náhle teplota venkovní během 2 dní o víc jak 10 stupňů do plusu, tak si v náhlých tropech užila dárečků v podvečer a masový dort vdechla během minuty či dvou. Jeho příprava zachycená na fotkách snad nepotřebuje komentáře – zdravá, pestrá strava (jen podotýkám, že na foto je zachycena dávka krmení pro 4 feny, ne, že to Dorotka vše spucla sama). A na závěr přáníčko od Aničky, naší milé psí tetičky, kterou vždy Sádlo omastí důkladně při návštěvě. Posíláme moc pozdravů sestřičce Bonušce a dalším sourozencům, o kterých, bohužel nejsou žádné zprávy. I tak, pevné zdraví a mnoho hezkých chvil do budoucna.6.6. 2008 – V pátek oslavila Dorotka krásných 8 let. Přes drobné zdravotní problémy je to veselá a spokojená veteránka. Zuby bělostné, téměř nešediví, jen ty nožky po 4 operacích kdyby lépe sloužily. Stále šéfuje celé smečce, i když drobná privilegia jako je hlídání u plotu již přenechala mladším.
Všem sourozencům přejeme pevné zdraví a ještě mnoho společných let.
Dora dostala coby dárek oblíbený masový dort ze syrového kuřecího a zeleniny. Navíc se mi podařilo sehnat její nejmilovanější hračku, stejnou jako dostala vloni – veliký pískací balón z měkké gumy. Stále jej opatruje a opečovává.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články o RTW. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.